Anatolia Soccer Club

Το Κολλέγιο Ανατόλια συνεχίζει το πρόγραμμα ποδοσφαίρου τον Σεπτέμβριο του 2017 με την έναρξη προπονήσεων για μαθητές και μαθήτριες από νήπια έως και Β^27 Λυκείου που θέλουν να μάθουν ποδόσφαιρο, διασκεδάζοντας.

Χάρη στα 2 υπερσύγχρονα γήπεδα ποδοσφαίρου του Ανατόλια και με την εποπτεία ενός εκλεκτού επιτελείου προπονητών-καθηγητών, τα παιδιά μαθαίνουν σωστά, ξεκλειδώνοντας όλα τα μυστικά της μπάλας.

Λίγα λόγια για το Anatolia Soccer Club

Η φιλοσοφία του προγράμματος

Υπεύθυνος και προπονητές

Βασικά χαρακτηριστικά του προγράμματος

Ποιο είναι το κόστος & τι περιλαμβάνει η εγγραφή

Λίγα λόγια για το Anatolia Soccer Club

Το Anatolia Soccer Club αποτελεί μία σχολική ακαδημία ποδοσφαίρου με αντικείμενο την ενασχόληση των μαθητών και μαθητριών με το άθλημα.

Η εκμάθηση δεξιοτήτων, η ενίσχυση της αυτοεκτίμησής τους και η αξία της δια βίου ενασχόλησης με τον αθλητισμό ως αναπόσπαστο στοιχείο της ζωής τους είναι μερικές από τις αρχές που διδάσκονται οι μαθητές και οι μαθήτριες.

Προσηλωμένοι στις αξίες του Αμερικανικού Κολλεγίου Ανατόλια, επιδιώκουμε να καλλιεργήσουμε στους μαθητές και στις μαθήτριές μας τον σεβασμό προς τον αντίπαλο, το ομαδικό πνεύμα, την προσπάθεια για διάκριση μέσα από το πρίσμα του «εὖ ἀγωνίζεσθαι» συμβάλλοντας στην πολύπλευρη, αρμονική και ισόρροπη ανάπτυξη των διανοητικών και ψυχοσωματικών τους δυνάμεων, ώστε να εξελιχθούν σε ολοκληρωμένες προσωπικότητες.

Η φιλοσοφία του προγράμματος

• Παιδική Προστασία: Η απόλυτη προστασία και ψυχοσωματική υγεία του παιδιού είναι ύψιστης σημασίας.
  • Εκπαίδευση: Η επιλογή και εκπαίδευση όλου του προσωπικού, με τέτοιο τρόπο, ώστε να σέβεται και να προωθεί τις υψηλές προδιαγραφές που υπηρετούνται από όλα τα clubs του Anatolia, τόσο σε επίπεδο διδασκαλίας όσο και συμπεριφοράς.
  • Διασκέδαση: Η δημιουργία του κατάλληλου κλίματος, οπου το ποδόσφαιρο είναι περισσότερο άμιλλα και διασκέδαση και λιγότερο ανταγωνισμός.

Υπεύθυνος και Προπονητές

Υπεύθυνος Ακαδημιών: Γιαννακός Ιωάννης, τηλέφωνα επικοινωνίας: 6939567311 & 2310398370

Προπονητές: Αλεξόπουλος Ευάγγελος, Αποστολίδης Χάρης, Χατζηαθανασίου Αθανάσιος, Χατζηστάθης Θεόφιλος

Διαβάστε τα βιογραφικά τους σημειώματα

Βασικά χαρακτηριστικά του προγράμματος

• Δύο προπονήσεις την εβδομάδα και αγώνες τα Σαββατοκύριακα για τα μικρά τμήματα
  • Τρεις προπονήσεις την εβδομάδα και αγώνες τα Σαββατοκύριακα για τα μεγάλα τμήματα
  • Επιστημονικά ορισμένο εκπαιδευτικό πλαίσιο και αυστηρός εσωτερικός κανονισμός προστασίας που ακολουθεί ηλικιακά κάθε παιδί
  • Επιλεγμένοι και πιστοποιημένοι προπονητές
  • Εξομοίωση κανονικού παιχνιδιού, μάθημα & προπόνηση που στοχεύει στη φυσική και προσωπική ανάπτυξη κάθε παιδιού
  • Καθημερινή παρουσία γιατρού στις προπονήσεις
  • Εργομετρικά τεστ και προτάσεις που στοχεύουν στη βελτίωση
  • Διατροφικές συμβουλές

Ποιο είναι το κόστος & τι περιλαμβάνει η εγγραφή

Το κόστος συμμετοχής είναι 500 ευρώ χωρίς τη χρήση σχολικού λεωφορείου  και επιπλέον 100 ευρώ για την επιστροφή με σχολικό λεωφορείο. Στο δεύτερο παιδί παρέχεται έκπτωση €100 ενώ το τρίτο και το τέταρτο παιδί συμμετέχουν δωρεάν. Σε περίπτωση που ένας μαθητής συμμετέχει σε δύο δραστηριότητες λαμβάνει έκπτωση 20% στη 2η δραστηριότητα.

Παροχές σε ένδυση:

• Πλήρης στολή για τους αγώνες (μπλούζα, σορτς, κάλτσες)
  • Πλήρης στολή προπόνησης (μπλούζα, σορτς, κάλτσες)
  • Φόρμες
  • Χειμερινό μπουφάν
  • Αθλητικός σάκος

Ενδιαφέρεστε να συμμετάσχετε στο πρόγραμμα;

Κάντε click παρακάτω για να κατεβάσετε την φόρμα αίτησης συμμετοχής:

Οι αθλητές θα πρέπει να φορούν τη στολή τους σε όλους τους αγώνες.

Στις προπονήσεις θα πρέπει να φορούν το T-shirt και το σορτς προπόνησης.

Η συνεισφορά των γονέων στην αθλητική ανάπτυξη των παιδιών τους είναι καθοριστική. Απαραίτητο είναι όλοι οι γονείς να ακολουθούν πιστά τους κανόνες λειτουργίας του Anatolia Soccer Club και να βοηθούν τα παιδιά τους να ακολουθούν τους κανόνες συμπεριφοράς αθλητή και τους κανόνες αθλητικής υγιεινής.

Το πρόγραμμα του ANATOLIA SOCCER CLUB έχει ως εξής :

Για μαθητές/τριες Νηπιαγωγείου και Α’ έως Ε’ τάξης Δημοτικού

ΤΜΗΜΑΤΑ: BAMBINI – PREJUNIOR - JUNIOR

Τρίτη - Πέμπτη     15:00 – 16:30

Χώρος διεξαγωγής: Γήπεδο ποδοσφαίρου Kολλεγίου Ανατόλια

(Alumni Soccer & Track Field) & Γήπεδο ποδοσφαίρου Α΄ side.

Για μαθητές  Στ’ τάξης Δημοτικού μέχρι και Γ΄τάξη Γυμνασίου

ΤΜΗΜΑΤΑ:  ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ - ΠΑΙΔΙΚΟ

Δευτέρα – Τετάρτη – Παρασκευή 15:15 – 17:00

Χώρος διεξαγωγής: Γήπεδο ποδοσφαίρου Kολλεγίου Ανατόλια

(Alumni Soccer & Track Field) & Γήπεδο ποδοσφαίρου Α΄ side.

Το ετήσιο πρόγραμμα περιλαμβάνει έναν επίσημο ή φιλικό αγώνα κάθε Σαββατοκύριακο που για το κάθε παιδί είναι υποχρεωτικό καθώς επίσης και μια αθλητική εκδρομή σε ακαδημία ποδοσφαίρου της Ευρώπης, η οποία είναι προαιρετική .

ΕΝΑΡΞΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΩΝ:

Η έναρξη των προπονήσεων θα είναι στις 25 Σεπτεμβρίου και το τέλος στις 14 Ιουνίου

Για περισσότερες πληροφορίες και για να καταθέσετε την αίτηση συμμετοχής, επικοινωνήστε με τον κ. Γιαννακό Ιωάννη στο τηλέφωνο 2310398209 από Δευτέρα έως Παρασκευή και ώρες 09:00 - 11:00 ή στο κινητό 6939567311 τις ώρες 08:00 - 11:00 και 15:00 - 20:00.